Reklama

Queensland poszczycić się może wieloma atrakcjami i w żadnym wypadku nie trzeba przekonywać turystów do tego, aby w swoim harmonogramie podróży zarezerwowali kilka dodatkowych dni na odwiedzenie chociaż tych miejsc, które mają w tym stanie status kultowych. A do takich z pewnością zaliczają się Whitsunday Islands.

Znajdujący się 560 mil na północ od Brisbane archipelag to jednocześnie  miejsce wprost uwielbiane przez turystów, jak i namacalny dowód na to, że popularność wśród wczasowiczów nie musi oznaczać zastąpienia naturalnego ekosystemu agresywnymi i nachalnymi kompleksami hotelowymi, sklepami, pubami czy restauracjami. Szacuje się, że Whitsunday Islands każdego roku odwiedza nawet 700 000 osób, jednak wciąż bez trudu odnajdziemy tutaj niezapomniane widoki, poczujemy kontakt z naturą oraz złapiemy oddech od życia w wielkomiejskim zgiełku.

Co takiego magnetyzującego jest w tym kompleksie? Chociażby to, że w nieznacznej odległości od siebie znajdują się 74 wyspy, z których każda poszczycić może się czystymi i ciepłymi wodami, plażami sprzyjającymi wypoczynkowi oraz aurą sprzyjającą kontaktom z naturą.

Szczególną popularność w oczach turystów zdobyło Whitehaven Beach znajdujące się na Whitsunday Island. Ten liczący 7 kilometrów odcinek znany jest ze swojej krystalicznie czystej wody i złotego piasku. A sam fakt, że plaża ciągnie się praktycznie po sam horyzont sprawia, że miejsce to jest pozycją obowiązkową na mapie każdego miłośnika wypoczynku na słońcu.

Jednak dla większości przyjezdnych to Hamilton Island będzie pierwszym miejscem, do którego trafią po dotarciu na archipelag. To właśnie tutaj znajduje się jedyne lotnisko na tyle duże, aby przyjąć loty czarterowe oraz przystań z bogatą bazą kursów promów. Chociaż mówi się, że Hamilton Island jest komercyjnym i turystycznym sercem Whitsunday Islands, to nie znajdziemy tu krzykliwych neonów i zbędnej komercji. To spokojne miasteczko, które zachwyca swoim położeniem wśród malowniczych widoków.

A pozostałe wyspy? Wszystkich w kompleksie Whitsunday jest aż 74 sztuki, zatem odwiedzenie każdej z nich może być sporym wyzwaniem, jednak z całą pewnością każda z nich zachwyci niepowtarzalnymi widokami i wspomnieniami, które pozostaną w naszej pamięci do końca życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika