Reklama

Chociaż Australia niekoniecznie kojarzyć może się z ośnieżonymi górskimi szczytami, faktem pozostaje, że nawet tutaj znaleźć można miejsca, w których możemy nacieszyć oczy widokiem białego puchu.

Gdzie pada?

Śnieżne regiony występują na terenach od New South Wales aż po Victorię. Jeśli chcemy doświadczyć tego zjawiska na własnej skórze, najlepiej obserwować prognozę pogody od lipca aż do września, kiedy to opady śniegu w górzystych terenach już zaczynają przybierać na sile.

Najbardziej poleca się w takich przypadkach wyprawę na najwyższy australijski szczyt – Mount Kosciuszko.

W tak zwanym High Country leżącym w Victorii, oddalonym o kilka godzin jazdy od Melbourne zaobserwować można prawdziwie zimową aurę już od późnej jesieni aż do początków wiosny. Sporadyczne opady śniegu zdarzają się także w innych regionach kraju – w tym Tasmanii czy nawet południowej Australii.

Gdzie na narty lub snowboard?

Na australijskiej ziemi funkcjonuje aż 15 zimowych resortów. Spośród najbardziej godnych uwagi wyróżnić należy:

New South Wales: Thredbo, Perisher, Selwyn Snowfields oraz Charlotte Pass

Victoria: Mount Hotham, Falls Creek, Mount Buller, Mount Buffalo i Mt Baw Baw

Tasmania: Ben Lomond, Mount Mawson

Poza tradycyjnymi zimowymi atrakcjami, których równie dobrze doświadczyć możemy na europejskich czy amerykańskich stokach, warto dodać, że australijska zima ma znacznie więcej do zaoferowania. Od widoku kangurów na tle śniegu, przez sportowe zmagania narciarzy na tradycyjnym budowaniu bałwana kończąc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika