Reklama

Australia. Ten niezwykły kontynent zadziwia swą różnorodnością oraz niezwykłym bogactwem. Może on oczarować wspaniałymi wybrzeżami, na terenie których można spędzić niezapomniane wczasy nad morzem. Nie brak tu również pięknych miast oraz miejscowości urzekających swym tradycyjnym charakterem. Australia to również królestwo przyrody, która zachowała tu dwój dziki charakter. Dla tych turystów, którym marzą się wycieczki po najpiękniejszych zakątkach tego lądu, miejscem wręcz wymarzonym mogą się okazać tereny Parku Narodowego Kakadu.

Jakimi atrakcjami może on oczarować turystów?

Park Narodowy Kakadu to obszar niezwykle cenny pod względem przyrodniczym. Najlepszym dowodem na ogromną wartość tego miejsca jest wpisanie parku na listę UNESCO. To jednocześnie obszar niezwykle kuszący pod względem turystycznym, który przyciąga turystów spragnionych kontaktu z przyrodą i wypoczynku na łonie natury. Bogaty świat fauny i flory, połączony z silnymi wpływami kultury aborygeńskiej i niezwykłą scenerią stanowią o tak wielkiej popularności tego australijskiego parku.

Co można tu zobaczyć? Dla botaników to królestwo wyjątkowych roślin, które są tu reprezentowane przez około 1000 gatunków. Bogaty jest również świat ryb, a w szczególności ryb słodkowodnych. Park Narodowy Kakadu jest też doskonałym miejscem do obserwacji ptaków i owadów. Żyją tu również ciekawe gatunki ssaków i gadów.

Jakie punkty na mapie tego parku są szczególnie godne polecenia turystom odwiedzającym jego teren?

Z pewnością warto zatrzymać się w Gunlom. To miejsce, które może oczarować swymi wodospadami i sadzawkami. Wielkim uznaniem cieszą się również wycieczki łodziami po Yellow Waters. W czasie takiej wyprawy można podziwiać krokodyle, bociany oraz żurawie, dzięki czemu w trakcie rejsu można połączyć obserwację wspaniałych zwierząt z dobrą zabawą. Równie atrakcyjnym miejscem jest Jim Jim Falls. To malownicze jeziorko wraz z wodospadem, które prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

W pięknej scenerii parku nie brak też prowincjonalnych miasteczek, które czarują swą wyjątkową atmosferą. Warto zajrzeć do Jabiru – miasteczka o górniczym charakterze, które rozłożyło się na obrzeżach parku. Tę miejscowość można też potraktować jako punkt wypadowy dla dalszych wędrówek po Parku Narodowym Kakadu, który należy do najcenniejszych skarbów australijskiej przyrody. Nie brak też na terenie parku miejsc, w których można zapoznać się ze sztuką Aborygenów. Specjalne galerie prezentują najciekawsze dzieła stworzone przez tubylców, a z ich pięknymi malowidłami można się zetknąć m. in. na ścianach pobliskich skał. Ubirr Rock to jedno z tych miejsc, które miłośnicy sztuki aborygeńskiej koniecznie powinni odwiedzić w czasie swych wędrówek po terenach parku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika