Reklama

Dla wielu osób wyjazd do Australii – zarówno krótkotrwały jak i na stałe – wiąże się ze sporymi zmianami w życiu. Pobyt na tym odległym kontynencie sprawia, że mocno utrudniony staje się dostęp do polskich treści, z których korzystaliśmy na co dzień. Może się bowiem okazać, że portale, strony czy serwisy VOD blokują ruch dla internautów, którzy łączą się z nimi z innych krajów, takich jak np. Australia. Jak sobie z tym radzić? O tym w dalszej części.

Z blokadami i ograniczeniami w dostępie do różnych materiałów w sieci spotkał się chyba każdy. Ma to miejsce w różnym zakresie i przybierać może odmienne formy, jednak łączy to zjawisko jedno – brak jakiekolwiek dostępu do konkretnych treści po opuszczeniu kraju. Dzieje się tak dlatego, że wszelkiej maści portale i serwisy internetowe wprowadzają regulacje i ograniczenia względem tego, kto może korzystać z ich zasobów. Stoją za tym różne przesłanki jak np. regulacje związane z prawami autorskimi czy specyficzny model biznesowy.

Zarówno dla turystów jak i dla osób wyjeżdżających do Australii na stałe, tego rodzaju ograniczenia mogą się okazać bardzo uciążliwe w sytuacji, w której będziemy chcieli skorzystać ze znanych z Polski serwisów VOD. Wygodny dostęp do polskiej telewizji online tak jak ma to miejsce w domu, jest niestety utrudniony w Australii za sprawą geoblokad. Łącząc się z siecią przy pomocy australijskiego adresu IP, te serwisy i usługi które w Polsce działają bez problemu, wyświetlą nam komunikat o blokadzie.

Na ratunek VPN

Są na szczęście narzędzia, które pozwalają na zmianę IP przy pomocy którego jesteśmy widoczni w sieci. Powszechnie korzysta się do tego celu z usług VPN. Jest to specjalne oprogramowanie, które pozwala na łączenie się z siecią za pośrednictwem innej lokalizacji. Tworzy wirtualny tunel, przez który połączenie użytkownika jest przekierowane. Z racji tego, że VPN pozwala na przekierowanie ruchu przez serwer położony w innym kraju (np. w Polsce), można dzięki niemu w prosty sposób zmienić IP.

VPN sprawdza się świetnie jako narzędzie dostępu do polskiej telewizji przez Internet za granicą. O tym jak to dokładnie zrobić możesz przeczytać tutaj, gdzie opisano najlepsze usługi VPN, które można zastosować do tego celu.

Korzyścią ze zmiany adresu IP jest nie tylko możliwość ominięcia blokad regionalnych. Dzięki temu również będziemy w stanie chronić naszą prywatność w sieci, gdyż nie będziemy posługiwać się prawdziwym adresem IP. Jeżeli zależy nam na swobodnym dostępie do polskich serwisów, które wprowadzają ograniczenia dla użytkowników z zagranicy, to VPN może okazać się najlepszym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika