Reklama

W tym roku po raz kolejny miłośnicy polskiego kina przebywający w Australii będą mieli okazję wziąć udział w Polskim Festiwalu Filmowym. Tegoroczna edycja, która jest już szóstą, odbędzie się w Melbourne od 18 do 28 października, a organizatorzy, jak co roku, przygotowali dla uczestników moc kinowych atrakcji.

Podczas nocy inauguracyjnej, poza oficjalnym otwarciem imprezy przez jednego z organizatorów, Teda Matkowskiego przewidziano także emisję filmu Zimna Wojna, dramatu w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, zdobywcy Złotej Palmy na Festiwalu w Cannes.

>> Bilety do nabycia na Festiwal Filmowy dostępne są tutaj <<

Chociaż w trakcie tegorocznego Polish Film Festival nie zabraknie nowości, uczestnicy będą mieli okazję przypomnieć sobie klasyki kina, w tym przede wszystkim dramat z 2002 roku – Edi.

Podczas całego festiwalu obejrzeć będzie można dodatkowo Twarz, film nominowany do Złotych Lwów czy oparty na twórczości Ryszarda Kapuścińskiego obraz Jeszcze dzień życia, opowiadający o wojnie w Angoli w połowie lat 70. XX wieku oraz Atak Paniki, z Arturem Żmijewskim w roli głównej.

Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością Twój Vincent, nominowany do Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany i zdobywcę Europejskiej Nagrody Filmowej. Powstały w wyniku współpracy polskich i brytyjskich filmowców dramat Twój Vincent został ciepło przyjęty przez krytyków na całym świecie i z całą pewnością warto nadrobić zaległości, jeśli jeszcze nie miało się okazji zapoznać z tą produkcją.

Szczegóły dotyczące programu wydarzenia znaleźć można na stronie internetowej festiwalu lub na profilu organizatorów na Facebooku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika