Reklama

O australijskiej policji powiedzieć można wiele, jednak jeszcze do niedawna z całą pewnością nie powiedzielibyśmy, że kojarzy nam się z poczuciem humoru. A przynajmniej nie byłaby to pierwsza cecha, którą przypisujemy funkcjonariuszom. Ostatnimi czasy wiele się jednak zmieniło i dzięki dosyć swobodnemu podejściu do swojej obecności w mediach społecznościowych, policja ze stanu New South Wales zyskuje coraz to większą popularność na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Jak się jednak okazuje, bardziej humorystyczna aktywność w social media jest skrupulatnie zaplanowaną akcję, która ma na celu przemycenie poważniejszych komunikatów na fali rosnącej popularności profili policji w internecie.

W wywiadzie dla Huffington Post, Strath Gordon z policji NSW powiedział: „nasza strategia, którą wszyscy mamy okazję teraz obserwować polega na tym, że do naszych komunikatów staramy się wplatać żarty i memy, aby zwiększyć widoczność naszych wiadomości oraz bazę ich odbiorców.

W humorystycznym – a jakże – komunikacie wystosowanym do publiki w marcu tego roku departament policji z New South Wales zapowiedział jednocześnie, że w efekcie uzyskania 930 000 kont obserwujących NSW Police w różnych mediach społecznościowych, organizacja powołuje „Meme Team”, który ma reagować na bieżące wydarzenia poprzez publikowanie odpowiednich memów w internecie.

O ile strategia stosowana przez funkcjonariuszy działa i zyskuje coraz większy poklask, warto pamiętać, że szlaki kolegom i koleżankom z New South Wales przetarli policjanci z Queensland, którzy już lata temu postanowili podejść do swojej obecności w mediach społecznościowych z większym dystansem.

Police media team report a suspicious package has been received as part of the office secret Santa. It will now be destroyed #BlameCanada #JokesOnUs

Opublikowany przez Queensland Police Service Poniedziałek, 22 grudnia 2014

They may have given the world Celine, Bieber and Nickelback but we’ll still help with the Canadian PM’s #G20 motorcade #nohardfeelings #ohcanada

Opublikowany przez Queensland Police Service Sobota, 15 listopada 2014

#PROTIP: If you do have to be out on the roads, PUT YOUR LIGHTS ON. Invisible is cool in Harry Potter, not on the road.

Opublikowany przez Queensland Police Service Piątek, 25 stycznia 2013

An intoxicated man riding a stolen pushbike allegedly stole a 20kg Yoda figurine from under a house in Ayr…

Opublikowany przez Queensland Police Service Czwartek, 9 października 2014

 

Poniżej znajdziecie przykłady kreatywności specjalistów od marketingu pracujących nad profilem NSW Police, do obserwowania którego oczywiście gorąco zachęcamy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika