Reklama

Malownicze zatoki i piaszczyste plaże – oto główne walory, dzięki którym Australia stała się atrakcyjnym kierunkiem podróży. Czarujących zakątków jest tu wiele. W zachodniej części Australii miejscem wyjątkowo pięknym dla miłośników kameralnej atmosfery jest Zatoka Rekinów. W jaki sposób można tu spędzić czas? Jakimi atrakcjami może oczarować to miejsce?

Zatoka Rekinów i jej okolice to obszar atrakcyjny na wczasy dla tych osób, które cenią sobie piękne widoki i dziewiczą, zdawać by się mogło nienaruszoną przez człowieka, przyrodę. Szczególnie ciekawym miejscem do wypoczynku są tu okolice miasteczka Denham, w pobliżu którego nie brak miejsc idealnych dla amatorów morskich kąpieli. Tutejsza zatoka uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w całej Australii, a jej walory wypoczynkowe przyniosły jej sporą popularność. Choć nazwa zatoki wskazuje na obecność rekinów, znacznie częściej można się tu spotkać z delfinami, a możliwość ich obserwacji staje się dla wielu osób wspaniałą przygodą. Jest to jednocześnie miejsce, w którym można napotkać żółwie morskie.

Zachwyca też sama zatoka, która znalazła dla siebie miejsce na liście UNESCO. Wybrzeże prezentuje się tu wspaniale, a na licznych wysepkach można podziwiać ciekawe gatunki roślin. Wśród nich znajdują się rośliny niezwykle rzadkie, których nie można spotkać w innych rejonach świata. To one są dodatkową atrakcją i zachętą dla miłośników przyrody, którzy w rejonie Zatoki Rekinów mogą liczyć na zdobycie niezliczonych wspomnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika