Reklama

Piękna i ogromna Australia Zachodnia to obszar, którym z pewnością warto się zainteresować podczas swych podróży po odległym lądzie. Czekają tu na nas niezapomniane krajobrazy i malownicze wybrzeża. Nie brak tu również godnych zwiedzenia miast, w gronie których wyróżnia się Perth. Czym może oczarować to miasto?

Bliskość oceanu sprawia, że Perth stało się ważnym miejscem dla miłośników sportów wodnych. Czekają na nich piękne plaże, na terenie których można znaleźć wiele malowniczych zakątków. Liczne parki są kolejnym atutem tego miasta, które łączy cechy współczesnej metropolii z walorami wypoczynkowymi. Warto też zwrócić uwagę na zabudowę tego miasta. Wprawdzie w miejskiej architekturze największą grupę stanowią nowoczesne gmachy przypominające o dynamicznym rozwoju miasta w latach 80. XX wieku, ale można ujrzeć tu także kilka ciekawych pamiątek z zamierzchłych lat. Jednym z najstarszych obiektów na terenie Perth jest gmach sądu z lat 30. XIX wieku. Jego rówieśnikiem jest Stary Młyn – obiekt, który obecnie pełni rolę muzeum.

Cennym zabytkiem z lat 60. XIX stulecia jest siedziba miejscowych władz, którą wybudowali skazańcy w ramach swojej kary. Ich dziełem jest również stary ratusz. Kolejną perełką architektury XIX wieku jest Teatr Jego Wysokości, wzniesiony w latach 90. W gronie największych atrakcji tego miasta znajduje się również Perth Mint – jedna z najstarszych mennic na świecie, która do dziś prowadzi swą działalność. Mennica ta jest jednocześnie jedną z najcenniejszych pamiątek związanych ze słynną gorączką złota, dzięki której nowe obszary Australii stawały się miejscami ludzkiego osadnictwa. Jednym z miast założonych w trakcie poszukiwań złota jest właśnie Perth – jeden z ciekawszych ośrodków miejskich w tej części świata, który z pewnością warto odwiedzić podczas wycieczki po tym kontynencie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika