Reklama

Red Centre, czyli Czerwony Środek, to region wyjątkowy. Tu Australia pokazuje swe niezwykle fascynujące oblicze, a turyści mogą zachwycać się jej pięknem. Wycieczki po tej części Australii cieszą się coraz większym powodzeniem w gronie turystów zafascynowanych dalekimi wyprawami. Co warto tu zobaczyć?

Red Centre to przede wszystkim potężne skały, które zadziwiają swymi kształtami i kolorystyką. To właśnie tutaj czeka na turystów jeden z symboli tego kontynentu. To skała Uluru, będąca jednym z najbardziej atrakcyjnych obiektów w tej części świata. Wycieczki zaglądają tu chętnie dzięki Aborygenom, których kultura przyciąga swym bogactwem oraz tajemniczością. Wśród miejscowości, w których warto się zatrzymać podczas wędrówki przez tereny Czerwonego Środka, na szczególną uwagę zasługuje miasto Alice Springs. Otoczone wzgórzami miasto przyciąga zarówno piękną okolicą, jak i swymi mieszkańcami. To jedno z tych miejsc, w których można się spotkać z Aborygenami – mieszkańcami Australii i twórcami jej pierwotnej kultury. Biały człowiek w tej części kraju pojawił się dopiero pod koniec XIX stulecia, jednak dość szybko odmienił charakter tego miejsca.


Turystów wędrujących po terenach Czerwonego Środka przyciąga również pustynia. Ciekawa roślinność oraz niezwykle bogaty świat zwierząt czynią z niej teren niezwykle atrakcyjny dla miłośników przyrody. Inną wielką atrakcją w tej części kraju jest Park Narodowy Zachodnich Gór MacDonella, który zachwyca ciekawymi trasami pieszymi oraz malowniczymi przełęczami. Atrakcyjnym terenem dla turystów jest również Park Narodowy Watarrka, którego symbolem stał się Kings Canyon. Ten malowniczy wąwóz przyciąga wspaniałym lasem palmowym oraz bliskością aborygeńskich osad. Wspaniałe palmy można również podziwiać na terenie Parku Narodowego Finke Gorge, który jest kolejną atrakcją dla turystów szukających w Australii niezwykłych atrakcji o przyrodniczym charakterze.


Pustynne krajobrazy, aborygeńskie osady oraz niezwykłe formacje skalne sprawiły, że Czerwony Środek mimo swej surowości stał się obszarem niezwykle atrakcyjnym dla turystów. Wycieczki po tym terenie z pewnością dostarczą każdemu wielu silnych wrażeń i na długo pozostaną w pamięci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika