Reklama

Jakimi atrakcjami może się pochwalić Australia? Wspaniała przyroda, piękne wyżyny oraz pełne kontrastów miasta przyciągają tu turystów z całego świata. Wielkie Sydney oraz ukryte na wyżynach miasteczka o prowincjonalnym charakterze z pewnością stanowią ogromne atrakcje dla gości z odległych zakątków świata. Na uwagę zasługują też górskie tereny tego kontynentu. Wśród tych pasm górskich, które mogą się okazać atrakcyjnym celem wycieczki dla miłośników aktywnego wypoczynku, wyróżniają się Góry Śnieżne. Jakimi atrakcjami mogą się one pochwalić? Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po ich terenie?


Góry Śnieżne są atrakcyjnym celem wycieczki dla polskich piechurów. Przyciąga ich szczyt, będący najwyższym punktem całej Australii. To słynna Góra Kościuszki, nazwana tak przez Polaka – Pawła Edmunda Strzeleckiego. Choć jej wysokość nie jest zbyt imponująca (liczy sobie tylko 2230 m. n. m.p.), Góra Kościuszki może oczarować swym majestatem.

Dodatkową atrakcją jest tu Park Narodowy Kościuszko, po którym można urządzać wspaniałe, piesze wycieczki. Góry Śnieżne znane są nie tylko z pięknych widoków i bogatego świata przyrody. Można tu spotkać się z rewelacyjnymi ośrodkami narciarskimi, dzięki którym Australia staje się krajem atrakcyjnym nie tylko dla miłośników sportów wodnych, ale i dla amatorów dyscyplin zimowych. Thredbo oraz Charlottes Pass to ośrodki narciarskie, na terenie których można liczyć i na doskonałą zabawę, i na świetne warunki pobytu. Jest to obszar atrakcyjny również dla piechurów. Z myślą o nich powstała tu gęsta sieć szlaków turystycznych, prowadzących po najpiękniejszych zakątkach tego pasma górskiego.

Góry Śnieżne przyciągają też ciekawymi miejscowościami i pięknymi miastami. Do tych najpopularniejszych zalicza się Tumut. Wielką atrakcją jest urządzany tu w maju Festiwal Opadających Liści, w czasie którego każdy może liczyć na doskonałą zabawę. W pobliżu tego miasta czekają malownicze zbiorniki wodne oraz liczne jaskinie. Te, które udostępniono do zwiedzania, serca turystów podbiły swym pięknem oraz wspaniałą szatą naciekową. Wiele atrakcji czeka też w miejscowości o nazwie Kiandra. Jej walorem są nie tylko dobre warunki narciarskie, ale i urządzane tu zawody w płukaniu złota. Przypominają one o poszukiwaniu tego cennego skarbu w XIX wieku, kiedy to gorączka złota stała się dla wielu osób sposobem na życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika