Reklama

Od 1 lipca w życie wchodzi nowy podatek, który przez media został ochrzczony mianem „Netlix Tax”.

Do tej pory usługi kupione drogą elektroniczną przez firmy działające poza Australią zwolnione były z GST, czyli Goods & Services Tax, jednak na mocy uchwalonego w tym roku budżetu, także firmy działające w innych krajach, a oferujące swoje produkty Australijczykom będą musiały liczyć się z dodatkową opłatą wynoszącą 10% wartości ceny całkowitej usługi.

Już w maju przedstawiciele globalnego giganta VOD, Netflixa w wywiadzie dla The New Daily przyznali, że zamierzają podnieść ceny abonamentu w Australii ze względu na obowiązek opłacenia nowego podatku. Nie wiadomo jednak jeszcze czy firma podniesie ceny o 10% czy też zdecyduje się na częściowe pokrycie kosztów po swojej stronie.

Obecnie miesięczne opłaty związane z Netflixem w Australii zaczynają się od kwoty $8.99, a kończą na abonamencie premium za 14.99 dolarów.

Co istotne, pamiętać należy, że nie tylko Netflix dotknięty zostanie obowiązkiem odprowadzenia GST od swoich australijskich klientów, co oznaczać może, że także inne międzynarodowe korporacje oferujące usługi w internecie mogą zdecydować się na podniesienie opłat swoim abonentom.

Na razie nieznana jest pełna lista firm, które zdecydują się na ten krok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika