Reklama

Australia staje się jednym z najbardziej popularnych celów emigracji na świecie. Wielką rolę odrywa tu ciepły klimat, chociaż przyjezdni chwalą sobie również wielokulturowość, wysoki standard życia oraz godziwe wynagrodzenia. Jednak Australia znana jest także z niebotycznych cen (szczególnie, jeśli chodzi o nieruchomości), które są szczególnie odczuwalne w popularnych metropoliach, takich jak Melbourne czy Sydney. Na szczęście można znaleźć miasta, w których koszty życia są stosunkowo przystępne.

Adelaida

Ze wszystkich większych miast w Australii, piękne miasto Adelaide jest najtańsze do zamieszkania. Jest czyste, ma dużo zieleni, przestronny układ i piękną plażę. Ceny nieruchomości oraz towarów i usług są tu bardzo rozsądne. Z racji tego, że jest to miasto turystyczne, pracę znajdą tu wszyscy, którzy wykonują zawody związane z hotelarstwem, gastronomią lub animacją kultury.

Wollongong

To tętniące życiem miasto znajduje się na tyle blisko Sydney, że można bez problemu szukać pracy w tej metropolii, a nadal wygodnie i tanio mieszkać w Wollongong. Miejsce to ma też dużą populację studentów, ponieważ Uniwersytet Wollongong jest jednym z najlepszych na świecie. Ma wysokie wskaźniki zatrudnienia absolwentów, a program akademicki cieszy się międzynarodową renomą.

Hobart

To spokojne miasto otoczone niesamowitą ilością naturalnego piękna. Jest względnie małe, więc wszędzie można dostać się pieszo, co pozwala na oszczędności na transporcie publicznym i wydatkach samochodowych. Jest to także miasto uniwersyteckie – Uniwersytet Tasmański znajduje się w pierwszej dziesiątce szkół wyższych w Australii. Nauczyciele, wykładowcy i korepetytorzy łatwo otrzymają tu posadę, jednak miasto cały czas się rozwija, więc w każdej branży brakuje tu rąk do pracy.

Canberra

Wiele osób uważa, że ​​Sydney jest stolicą Australii, ponieważ jest to największe miasto. Jednak tytuł ten należy do Canberry, która jest faktycznie jednym z najmniejszych miast w kraju. Znajduje się na Australijskim Terytorium Stołecznym i liczy ponad 373 000 mieszkańców. Można spodziewać się tutaj dość zróżnicowanej temperatury, podobnej do tej panującej w Polsce. Jednak Canberra jest również najtańszym miastem do życia, w którym można kupić dom zgodnie z odsetkiem dochodów, który jest wymagany do spłaty kredytu.

>> Czytaj też: Jak Canberra stała się stolicą Australii? <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika