Reklama

Australian Competition and Consumer Commission otrzyma od rządu 7 milionów AUD, aby móc sprawniej walczyć z nieuczciwymi dostawcami internetu, którzy wprowadzają klientów w błąd lub sprzedają pakiety, których nie mogą dostarczyć. W realizacji programu monitorowania sieci pomóc ACCC ma 4000 wolontariuszy.

„Otrzymujemy wiele skarg dotyczących ludzi, którzy mają wolniejszy internet niż im obiecywano lub gwarantowano w umowie” – stwierdził członek zarządu ACCC, Rod Sims. Od teraz organizacja będzie starała się wyłapywać tego typu praktyki, co docelowo ma się przełożyć na wymuszenie na nieuczciwych przedsiębiorcach oferujących dostęp do internetu dostosowanie swojej oferty marketingowej do faktycznych możliwości infrastruktury, którą dysponują.

Kwota 7 milionów dolarów ma zostać przeznaczona na zaangażowanie do współpracy aż 4000 wolontariuszy z całego kraju, którzy po doczepieniu do swojego routera domowego specjalnego urządzenia pomiarowego będą monitorowali prędkość internetu i konfrontowali ją z tym, co operator powinien zapewnić według umowy lub komunikatów reklamowych.

Efekty analizy Australian Competition and Consumer Commission dostępne będą publicznie, aby każdy mógł na własną rękę przekonać się czy jego dostawca internetu jest uczciwy lub z usług których firm lepiej nie korzystać.

Zdaniem Roda Simsa efektem nowych uprawnień ACCC będzie zwiększenie konkurencyjności operatorów świadczących dostęp do szerokopasmowego internetu w całym kraju, co przełożyć się może na wyższą jakość usług oferowanych przez firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika