Reklama

Zazwyczaj zlecenia przez internet kojarzą się z branżą IT lub pracą kreatywną: zaprojektować stronę internetową, stworzyć logo albo napisać program. Okazuje się jednak, że w Australii praca dodatkowa przez internet zarezerwowana jest nie tylko dla wąskiego grona osób o z góry określonych umiejętnościach. Tak było wcześniej, do 2012 roku. Wtedy też powstał AirTasker, który umożliwił mieszkańcom Australii zarabianie na tym, co potrafią najlepiej, znajdując na swoje usługi rynek zbytu nie wychodząc z domu.

Stworzona w 2012 roku platforma została oparta na bardzo prostym modelu: jeśli ktoś potrzebuje wykonawcy do konkretnej pracy, wystawia ogłoszenie w bazie portalu i podaje cenę, jaką jest w stanie zapłacić za realizację zlecenia. Wówczas osoby, które posiadają umiejętności do wykonania zadania podają swoją stawkę za pracę i zleceniodawca wybiera tę ofertę, która najbardziej mu się podoba.

Pomysł prosty, zasady przejrzyste, a sam portal umożliwia zarobienie od kilkuset do nawet kilku tysięcy dolarów miesięcznie. Właśnie ta prostota sprawiła, że AirTasker stał się w Australii głównym miejscem do zarabiania dodatkowych pieniędzy z wykorzystaniem internetu.

Jak możemy przeczytać na łamach serwisu, każdego miesiąca publikuje się tam oferty, na których zarobić można łącznie ponad 11 milionów dolarów, a społeczność wykonawców, którzy dorabiają sobie za pośrednictwem platformy liczy już 1 300 000 osób. AirTasker wyrobił już sobie zatem renomę solidnego miejsca, które pozwala na uzyskanie dodatkowego przychodu.

Kto może tutaj zarobić? Praktycznie każdy, bowiem przekrój zleceń jest dosyć szeroki. Ktoś z przestronnym samochodem może przyjąć pracę polegającą na przewiezieniu mebli, ktoś inny może zająć się prowadzeniem profilu na Facebooku małej firmy, kiedy indziej trzeba wyprowadzić psa. Spośród setek ofert publikowanych każdego dnia, każdy znajdzie coś dla siebie w swojej okolicy.

O ile w przypadku zleceń za kilkanaście czy kilkadziesiąt dolarów, ciężko tutaj mówić o traktowaniu tego portalu jako stałego źródła przychodów, tak warto pamiętać, że budując dopiero swoją historię zatrudnienia na australijskim rynku pracy, możemy w ten sposób nie tylko zdobyć cenne doświadczenie, ale także kontakty, które mogą nam ułatwić znalezienie pracy marzeń w Down Under.

Jak zacząć? Proces rejestracji jest bardzo prosty. Wystarczy podać podstawowe dane osobowe oraz numer konta bankowego w Australii, po czym po krótkiej weryfikacji możemy rozpocząć świadczenie swoich usług. Wybieramy zlecenia, które nas interesują, po czym publikujemy swoją ofertę i czekamy. Jeśli zostaniemy wybrani do konkretnej pracy, zleceniodawca płaci platformie AirTasker, a ta wypłaca pieniądze nam, kiedy obie strony potwierdzą, że praca została wykonana i nie ma do niej żadnych zastrzeżeń.

Interesują Cię sposoby na dodatkowy zarobek w Australii? Sprawdź nasz poprzedni artykuł, gdzie przyglądaliśmy się zasadom zarabiania na Uberze.

Jak zarobić w Australii: praca w Uberze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika