Reklama

W gronie największych osobliwości, którymi może pochwalić się Australia, znajduje się zielona Tasmania. Znana jest przede wszystkim z pięknych krajobrazów oraz bogatego świata przyrody, jednak i miast godnych zwiedzenia jest tu sporo. Ciekawym celem wycieczki może się tu okazać miasto pełniące rolę tasmańskiej stolicy. To Hobart – niezwykłe miasto, które może oczarować kameralną atmosferą, niezwykłą gościnnością oraz licznymi pamiątkami o historycznym charakterze. Co warto zobaczyć podczas wizyty w tym mieście?

Hobart to przede wszystkim malownicza starówka, na terenie której nie brak ciekawych budynków o kolonialnym charakterze. Reprezentacyjne rezydencje z XIX wieku oraz kościół św. Jerzego to najpiękniejsze przykłady tradycyjnej architektury na terenie Tasmanii. Muzeum Dziedzictwa pozwala lepiej poznać dzieje tego miasta oraz kulturę jego mieszkańców. O przeszłości miasta przypominają nie tylko muzealne eksponaty, ale i stare magazyny znajdujące się na nadbrzeżu. Niektóre z nich w II połowie XX wieku wyremontowano i przemieniono w pracownie. W efekcie na terenie nadbrzeża można poznać świat tasmańskich artystów oraz ujrzeć tworzone przez nich dzieła.

Wędrując śladami przeszłości przez tasmańską stolicę warto też odwiedzić Anglesea Barracks – jeden z najstarszych obiektów wojskowych w całej Australii. W czasie pobytu w Hobart koniecznie trzeba odwiedzić tutejszą galerię i Muzeum Tasmanii. Zgromadzone tu eksponaty pozwalają poznać przyrodnicze bogactwo tej części Australii, choć i sztuka Aborygenów została tu zaprezentowana w bardzo atrakcyjny sposób. Ta placówka z pewnością zasługuje na uwagę, a dzięki jej zbiorom każdy może w ciekawy sposób poszerzyć swą wiedzę na temat Australii i jej mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika