Reklama

Australia jest miejscem bardzo przyjaznym dla zwierząt. Nie ma tu znaczących restrykcji odnośnie ras psów, a ze swoimi pupilami można chodzić praktycznie wszędzie. Zapewniona jest również bardzo specjalistyczna opieka weterynaryjna. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na przyjazd do Australii ze swoimi pupilami. O czym należy jednak pamiętać?

Sprawy formalne

Aby przewieźć zwierzaka, musisz spełnić pewne warunki określone przez australijski Departament Rolnictwa. Różnią się one w zależności od kraju, z którego się przeprowadzasz. Celem tych wytycznych jest zapewnienie, że Australia pozostanie wolna od chorób takich jak wścieklizna.

Departament Rolnictwa Rządu Australijskiego dysponuje bardzo przydatnym narzędziem online, za pomocą którego możesz podać swój kraj pochodzenia i spodziewaną datę wyjazdu Twojego zwierzaka. Następnie otrzymasz skrojony przewodnik krok po kroku – dokładnie to, co musisz zrobić, aby zaimportować zwierzaka, w tym niezbędne wizyty weterynaryjne, wnioski o pozwolenia i rezerwacje kwarantanny, które musisz zrobić.

>> Sprawdź online, co musisz zrobić, aby Twój zwierzak mógł przyjechać z Tobą! <<

We wszystkich przypadkach, z wyjątkiem Nowej Zelandii, aby przenieść swoje zwierzę do Australii, należy wypełnić formularz wniosku o pozwolenie na przywóz i uiścić za niego opłatę. Twoje zgłoszenie może zostać złożone i opłacone online. Średni czas rozpatrywania wniosku wynosi 20 dni. Będziesz także musiał zapłacić za zakwaterowanie swojego pupila w kwarantannie.

Departament Rolnictwa prowadzi dwie placówki kwarantanny – w Sydney i w Melbourne. Zaleca się rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ miejsca mogą być ograniczone. Należy pamiętać, że opłaty importowe wzrosły w lipcu 2014 r.

Okres kwarantanny

Przeprowadzka do Australii ze swoimi ukochanymi pupilami stała się znacznie łatwiejsza, ponieważ w lutym 2014 r. wprowadzono krótszy okres kwarantanny dla zwierząt domowych. Jeśli Twój pies lub kot jest zdrowy, to po 10 dniach od przybycia będzie można go już odebrać. Związane jest to z kontrolą weterynaryjną, mikrochipowanim i badaniami. Jeśli pupil wymaga leczenia, to spędzi w początkowej lecznicy więcej czasu, co przełoży się na znacznie większe koszty.

Opłaty

Według obecnej tabeli opłat przygotowanej przez Australian Department for Agriculture & Water Resources, opłaty związane z przywiezieniem psa lub kota wynoszą 480 AUD, natomiast za każdego kolejnego zwierzaka płacimy już tylko $240.

Pamiętać jednak należy, że do powyższej kwoty należy doliczyć jeszcze wizyty u weterynarzy, wszczepienie czipu oraz pozostałe próby udokumentowania, że nasz zwierzak nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców Australii.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika