Reklama

Chociaż pytanie zawarte w tytule niniejszego artykułu może wydawać się abstrakcyjne, to okazuje się, że dzięki najnowszej akcji rekrutacyjnej australijskich tajnych służb, każdy może sprawdzić swoje umiejętności i przekonać się czy posiada cechy, które uczyniłyby z niego pożądanego kandydata na pracownika tutejszego wywiadu.

Wszystko za sprawą interaktywnej strony internetowej przygotowanej przez Australian Secret Intelligence Service, która pozwala na wstępną selekcję kandydatów do służby wywiadowczej.

Strona, zatytułowana jako „najbardziej interesująca rozmowa o pracę”, znajduje się pod adresem MoreHumanIntelligence.com.au. Odwiedzając tę witrynę weźmiemy udział w wirtualnej podróży, która ma na celu zweryfikować, jak poradzilibyśmy sobie w sytuacjach, które wymagają nieszablonowego myślenia oraz zapamiętywania pozornie nieistotnych szczegółów, które później mogą okazać się przydatne.

Chociaż w rekrutacji udział może wziąć każdy, nie wszystkim uda się sprostać zadaniom przygotowanych przez pracowników rządowej agencji.

australijskie tajne służbySkąd pomysł na tak nietypową akcję rekrutacyjną? Minister Spraw Zagranicznych Julie Bishop, w wywiadzie dla The West Australia, przyznała że Australian Secret Intelligence Service postanowiło otworzyć się na kandydatów spoza tradycyjnych kanałów pozyskiwania pracowników służb wywiadowczych i umożliwić wzięcie udziału w procesie zatrudnienia również „cywilom”, którzy cechują się umiejętnościami istotnymi w pracy tego typu.

Dla tych, którzy spełnią wymagania (czyli zdadzą test na stronie oraz przejdą konwencjonalny proces rekrutacyjny) czeka pensja w wysokości od 77 do 107 tysięcy dolarów rocznie oraz dodatek w postaci tzw. „living allowance”.

Chociaż oczywiście szanse na pomyślne przejście całej ścieżki prowadzącej do zatrudnienia mają wyłącznie osoby posiadające australijskie obywatelstwo, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować swoich sił na wirtualnej rozmowie kwalifikacyjnej.

Stronę znaleźć można pod adresem MoreHumanIntelligence.com.au.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika