Reklama

Związki zawodowe od dłuższego czasu walczą z przedsiębiorcami, którzy wykorzystają możliwość zatrudniania załogi jako casual workers, kiedy w istocie pełnią oni te same obowiązki, co pełnoetatowi pracownicy.

Po rozmowach związkowców z Fair Work Commission, gdzie ci pierwsi domagali się obowiązkowego przeniesienia casual workers na stałe zatrudnienie po 6 miesiącach pracy w jednej firmie, obie strony finalnie doszły do porozumienia, że od tej pory pracownicy będą mieli możliwość ubiegania się o pełen etat po roku zatrudnienia w jednym przedsiębiorstwie.

Nowe zasady mają ochronić pracowników przed nadużywaniem formy zatrudnienia casual, w sytuacji kiedy powinni być zatrudnieni jako pracownicy z większą ilością praw.

Sam pracodawca będzie mógł odmówić transferu na nową umowę tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. jeśli uzna, że w najbliższych miesiącach stanowisko piastowane przez casual workera nie będzie już istniało lub przejście wymagało będzie znacznych nakładów finansowych, aby dopasować godziny pracy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika