Reklama

Największa na świecie platforma do gry w pokera online, PokerStars może zniknąć z australijskiego internetu jeszcze w czerwcu tego roku. Decyzję o zakończeniu działalności w krainie Down Under podjęto w oparciu o zmiany w prawie, które mają zabronić Australijczykom gry na pieniądze na stronach firm umożliwiających uprawianie hazardu, które swoją siedzibę mają poza granicami kraju, nie posiadając jednocześnie oficjalnej licencji na świadczenie tego typu usług.

Sprawę utrudnia fakt, że firmy oferujące grę w pokera w internecie nie mogą ubiegać się o uzyskanie licencji, ponieważ takowa nie istnieje w przypadku tego typu rozrywki.

888Poker, drugi w kolejności największy gracz na rynku zakończył świadczenie swoich usług już w styczniu tego roku, argumentując swoją decyzję nową legislaturą, która w ciągu najbliższych miesięcy miała zacząć obowiązywać w kraju. Oznacza to, że firmy oferujące zakłady sportowe wciąż będą mogły działać na terenie całego kraju, pod warunkiem, że uzyskają licencję, jednak jeśli do ustawy nie zostaną wprowadzone poprawki, jeszcze w tym roku Australijczycy mogą utracić okazję do grania w pokera za prawdziwe pieniądze w internecie.

Może to być szczególnie dotkliwe dla milionów obywateli, bowiem Australijczycy od lat wiodą prym w spędzaniu wolnego czasu na grach hazardowych. Według najnowszych doniesień, statystyczny mieszkaniec Australii przeznacza w ciągu roku $990 na zakłady lub inne formy obstawiania, co jest kwotą o 40% wyższą od tego, ile wydają mieszkańcy Singapuru, czyli drugiej z kolei pozycji w zestawieniu najchętniej grających narodowości. Z kolei statystyczny mieszkaniec Stanów Zjednoczonych przeznacza w ciągu roku na hazard zaledwie połowę tego, co przeciętny Australijczyk.

Roczna wartość zakładów sportowych i gier hazardowych w Australii wynosi nawet 18 miliardów dolarów. Szacuje się, że jeśli politycy zabronią obywatelom na legalną rozgrywkę w pokera, wpłynie to na rozrost szarej strefy i nielegalnych dostawców usług hazardowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika