Reklama

Melbourne uważane jest za miasto, które jest niezwykle przyjazne turystom. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: miłośnicy historii zachwycą się w Muzeum Melbourne i National Gallery of Victoria, a Melbourne Cricket Ground stanowi gratkę dla dla każdego fana sportu. Wszyscy docenią również Królewskie Ogrody Botaniczne w Melbourne i Park Narodowy Port Campbell. Miasto to jest wręcz usłane atrakcjami, z których wiele jest darmowych! Na co szczególnie warto zwrócić uwagę?

Sanktuarium Pamięci

Aby uczcić pamięć 19 000 żołnierzy poległych podczas I wojny światowej, miasto Melbourne zbudowało Sanktuarium Pamięci w 1924 roku. Pomnik, który został zainspirowany słynnymi greckimi obiektami, takimi jak Partenon i Akropol, składa się z kilku elementów, w tym z brązowego pomnika Gallipoli, Forecourt, w którym znajduje się Wieczny Płomień i Ogrodu Pamięci. Wewnątrz sanktuarium znajduje się kilka eksponatów o tematyce militarnej.

Park Narodowy Port Campbell

Jednym z najpiękniejszych naturalnych cudów Australii jest formacja skalna Dwunastu Apostołów znajdująca się w Parku Narodowym Port Campbell. Siedem ułożonych na sobie struktur tworzy spektakularny obraz, który można zobaczyć z głównej platformy widokowej. Inne zabytki mieszczące się w parku to The Arch, London Bridge i liczne groty.

Port Campbell

Królewskie Ogrody Botaniczne Melbourne

Założone w połowie XIX wieku Królewskie Ogrody Botaniczne w Melbourne obejmują 94 akrów zieleni. To złożony kompleks pełen niespodzianek, labiryntów i uroczych ścieżek. Zasadzono tam regionalne rośliny, które przeplatają się z kolekcją rzadkich i zagrożonych gatunków.

Yarra Valley

Chociaż w pobliżu Melbourne znajduje się pięć obszarów winiarskich, najbardziej znana jest dolina Yarra. W regionie tym znajduje się ponad 70 winnic. Dwie z najbardziej popularnych to Domaine Chandon, która specjalizuje się w winach musujących i Giant Steps, rozsławiająca na cały świat kilka rodzajów chardonnay i pinot noir.

Tramwaj miejski Circle

Przejażdżka tramwajem miejskim Circle to obowiązkowy punkt dla każdego turysty. Po pierwsze, daje dobry przegląd najważniejszych atrakcji w Melbourne, a po drugie jest zupełnie darmowa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika