Reklama

Canberra jest centrum australijskiej polityki i historii. Jest także domem dla instytucji kulturalnych, z których wiele można odwiedzić za darmo. Najważniejsze atrakcje w Canberrze znajdują się bardzo blisko siebie, a transport do dalszych punktów jest również bardzo przystępny cenowo. Co szczególnie warto zobaczyć w tym mieście?

  1. Historia na wyciągnięcie ręki

Galeria narodowa AustraliiLiczba muzeów dostępnych do zwiedzania w Canberrze jest zdumiewająca. Galeria Narodowa Australii posiada największy zbiór dzieł w kraju i może pochwalić się ponad 160 000 pracami, w tym obszerną kolekcją sztuki aborygeńskiej. Questacon to z kolei idealne miejsce dla dzieci, oferujące interaktywne modele naukowe, a także ciekawe pokazy dla starszych i młodszych gości. Muzeum Narodowe Australii mieści tysiące obiektów, dzięki którym jeszcze lepiej można poznać historię tego miejsca.

  1. Polityka nie tylko dla wybranych

Parliament House znajduje się w samym sercu miasta i ma powierzchnię 25 hektarów. Na każdym kroku czekają tu na zwiedzających imponujące artefakty i zabytki. Przechodząc się po dziedzińcu nie sposób oderwać wzroku od masztu o masie 220 ton i równie spektakularnej australijskiej flagi. Za nimi rozciąga się widok na miasto i jezioro Burley Griffin. Miłośnicy polityki mogą uczestniczyć w przesłuchaniach między członkami parlamentu i senatu.

  1. Bezpieczne spotkanie z australijską naturą

Ogród Botaniczny znajduje się u podnóża Czarnej Góry i skrywa największą kolekcję rodzimej flory w kraju. Chociaż te ogrody są pięknymi miejscami na piknik o każdej porze roku, ożywiają się latem, kiedy w weekendy można również posłuchać koncertów jazzowych. W Canberrze mieści się także zoo, w którym to zobaczy się zarówno koale i kangury, jak i te najniebezpieczniejsze zwierzęta w Australii, takie jak skorpiony i pająki.

>> Sprawdź oficjalną stronę National Zoo & Aquarium <<

  1. Canberra z lotu ptaka

Dzięki zróżnicowanej okolicy, pobliskim winiarniom, farmom i spokojnemu jezioru, Canberra wygląda nieskazitelnie z góry. Loty balonem dostępne są codziennie, ale dobrym pomysłem na podziwianie widoków jest również wyprawa na szczyt Telstra Tower, która ma aż 195 m wysokości.

Ula Rzepczyńska

1 KOMENTARZ

  1. Canberra to dziura, której nie warto odwiedzać i nie umywa się ani do Sydney ani do Perth.
    Byłam siedem razy służbowo.
    Sztuczne miasto, sztuczni ludzie, sztuczne atrakcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika