Reklama

Dowiedz się, gdzie miejscowi jedzą, piją i bawią się w śródmieściu i pobliskich dzielnicach. Ciesz się subtropikalnym klimatem, podziwiaj piękną rzekę, parki i przestrzenie na świeżym powietrzu. Bierz udział w uznanych na całym świecie wydarzeniach artystycznych, kulturalnych i sportowych. Co szczególnie warto zobaczyć w Brisbane?

  1. Odwiedź lokalny browar rzemieślniczy

W Newstead wypróbuj Green Beacon lub Newstead Brewing – to chlubne marki tego regionu. W Milton udaj się do XXXX, nowszej siedziby Aether. Wszystko w Banyo jest wspaniałe, podobnie jak Bacchus Brewing w Capalaba.

  1. Odważ się na noc spływ kajakowy na wyspie Moreton

Światło księżyca i dwa paski diod LED oświetlą Twoją podróż w kierunku 15 zardzewiałych blaszanych pocisków, które tworzą wraki Tangalooma. Jest cicho i niesamowicie, takiego doświadczenia nie uświadczy się w żadnym innym mieście.

  1. Posłuchaj muzyki w starym hangarze z II wojny światowej w The Triffid Triffid

Odnowiony hangar z czasów II wojny światowej tworzy niesamowitą jakość dźwięku, przyciąga najlepszych artystów i ma spektakularny ogródek piwny. Warto odwiedzić to miejsce nawet wtedy, gdy nie koncertują w nim najpopularniejsi artyści.

  1. Obejrzyj najnowsze dzieła

GOMA to galeria sztuki nowoczesnej, która napawa lokalną społeczność dumą. Jest największym takim ośrodkiem w Australii i znajdują się w niej zbiory dzieł przeróżnych artystów. Zaraz obok mieści się również QAG – galeria sztuki Queensland.

  1. Pospaceruj przez centrum miasta

Od czego jednak zacząć zwiedzanie tak wyjątkowego miasta? Być może od Albert Lane z kluskami i sake w Harajuku Gyoza lub tequilą i tacos w latynoamerykańskim Comuna Cantina. Następnie happy hour w lokalnym browarze, koktajle w małym barze Super Whatnot lub degustacja whisky w House Gresham. Do zakończenia tak wesołego wieczoru przydałby się jeszcze tańce, które można z powodzeniem uskuteczniać w Brooklyn Standard.

  1. Ciesz się plażą

W samym centrum Brisbane znajduje się… plaża! To jedyne takie miejsce w Australii. Piasek jest idealnie żółty, a woda krystalicznie czysta. Czego można by chcieć więcej?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika