Reklama

Adelaide łączy w sobie wszystko to, co najlepsze – wyjątkowe jedzenie, wino, sztukę, zakupy, tętniące życiem miasto nocą i światowej klasy wydarzenia kulturalne. Dodatkowo nie można zapomnieć o zapierających dech w piersiach widokach, pięknych plażach i bliskości dzikiej natury. Adelaide o każdej porze roku prezentuje się niezwykle, więc warto wiedzieć, na co zwrócić szczególną uwagę, gdy odwiedza się to wyjątkowe miejsce.

Odkryj wspaniałe plaże

W okolicy Adelaide znajduje się kilka wręcz idealnych plaż, które wyglądają tak, jakby były wycięte z romantycznych filmów. Możesz się do nich dostać wynajmując samochód lub podróżując tramwajem! Na półwyspie Fleurieu czeka na Ciebie Port Willunga, Normanville, Goolwa lub Victor Harbour, a stamtąd już tylko chwila na wspaniałą wyspę Kangaroo.

Plaża GlenelgOdwiedź malownicze wzgórza

Wzgórza Adelajdy są oddalone zaledwie 20 minut jazdy od centrum. Sama przejażdżka jest już satysfakcjonująca, ponieważ można podczas niej podziwiać cuda natury i bajeczne regiony. Droga prowadzi do miejscowości Hahndorf, Stirling lub Aldgate, które również są urocze i zupełnie inne od tego, czego można by się spodziewać po turystycznych kurortach.

Rozsmakuj się australijskim winie

Adelaide jest bramą dla wiodących regionów winiarskich Australii z łatwym dostępem do ponad 200 piwnic! Degustacje odbywają się w wielu słynnych obszarach – Barossa, Clare Valley, Coonawarra lub McLaren Vale.

Na własne oczy zobacz piękno rodzimej australijskiej przyrody

Udaj się do Parku Cleland lub Parku Dzikiej Przyrody na wzgórzach Adelaide, gdzie możesz zobaczyć koale, emu i wiele innych zwierząt bytujących tylko w Australii. Jeśli bardziej interesują Cię kangury lub kolczatki żyjące na wolności, odwiedź wyspę Kangaroo.

Popłyń w rejs majestatyczną rzeką Murray

Wybierz się na relaksujący rejs po rzece Murray na pokładzie historycznych statków. Zachwyć się wspaniałymi formacjami skalnymi i dziką przyrodą oraz uroczymi miasteczkami portowymi.

Rzeka MurrayWybierz się na kulinarną wycieczkę po targach Adelaide

Dobre jedzenie jest podstawą udanego pobytu, więc nie stroń przed kosztowaniem lokalnych przysmaków! Na targach znajdziesz wielu kupców, którzy mogą zaoferować Ci dania, których zapewne nigdy wcześniej nie dane Ci było jeść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika