Reklama

Amazon, globalny gigant e-commerce zamierza rozszerzyć teren swojej działalności i rozpocząć świadczenie swoich usług w Australii. Według doniesień, korporacja miała porozumieć się już z Goodman Group, firmą działającą na rynku nieruchomości handlowych. W wyniku tej współpracy Amazon otrzymać ma do dyspozycji centra logistyczne, które ułatwią gigantowi działalność na rozległej i słabo zaludnionej wyspie.

Nie będzie to jednak pierwsze przedsięwzięcie Amazona w Australii, bowiem firma dysponuje już centrami danych w Sydney. Na chwilę obecną ogłoszono rekrutację na dodatkowych 105 pracowników, którzy mają przygotować grunt pod dalszą ekspansję amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Pomimo głosów sceptyków, którzy twierdzą, że ze względu na specyficzne położenie i ukształtowanie Australii, Amazon może napotkać na liczne trudności z rozwinięciem swojej działalności na nowym kontynencie, analitycy przypominają, że firma od dawna testuje rozwiązania bezzałogowej wysyłki przesyłek za pomocą dronów, co może być istotnym atutem w słabo zaludnionej Australii.

Tymczasem pracownicy i przedsiębiorcy zajmujący się handlem detalicznym ostrzegają, że ewentualne zdobycie popularności Amazona wśród lokalnych konsumentów może spowodować masę zwolnień i wzrost bezrobocia, bowiem mniejsze sklepy i hurtownie mogą nie podołać konkurencji ze strony globalnej korporacji i w konsekwencji upadać.

Richard Goyder z Westfarmers posunął się do stwierdzenia, że „Amazon będzie jadł nasze śniadania, obiady i kolacje”.

Na tę chwilę nie znamy oficjalnej daty uruchomienia australijskiego Amazona.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika