Reklama

Wybierając się do Australii, nie sposób jest nie odwiedzić tych miejsc! Kraj ten obfituje w ogrom atrakcji turystycznych oraz liczne, malownicze zakątki. Poniżej przedstawię kilka najbardziej interesujących obiektów i obszarów godnych Waszej uwagi, których nie możecie przegapić, jeżeli wybieracie się w tamte rejony.

Uluru

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli Australii. Samotna, czerwona góra leżąca w samym sercu kontynentu. Stanowi ona święte miejsce Aborygenów.

Melbourne

Nazywane inaczej miastem wielu kultur. Według samych Australijczyków jest to najbardziej europejska część ich kraju. Co więcej, najsłynniejsza ulica Brunswick znajduje się właśnie tam. Oferuje nam knajpy, bary i restauracje z jedzeniem pochodzącym z chyba każdego zakątka świata.

Photo by @rishpics

Post udostępniony przez Melbourne (@melbourne_insta)

Wyspa kangura

Świetnie zachowany dziewiczy obszar, który zachował się w takim stanie dzięki izolacji od kontynentu. Obszar ten stanowi wspaniały kąsek dla zapalonych fascynatów przyrody, nietkniętej ręką ludzką.

 

Bondi Beach

„Co to za wakacje bez aktywnego wypoczynku?!”. Jeżeli też nie wyobrażasz sobie urlopu, na którym będziesz się nudził, ta plaża jest zdecydowanie dla Ciebie! Nie bez powodu przez miejscowych i turystów nazywana jest surferskim rajem.

Sovereign Hill

Jeżeli wśród Was znajduje się zapalony historyk, koniecznie zabierzcie go do tego „złotego” miasteczka.  Powstało ono w czasach Gorączki Złota. Udostępniane są między innymi atrakcje w postaci zwiedzania starej XIX w. zabudowy.

Dolina gigantów

Co powiecie na 100-metrowy eukaliptus? Albo spacery po zawieszonych wśród drzew mostach? Miejsce przeznaczone dla osób lubiących poczuć trochę adrenaliny podczas zwiedzania.

Great Ocean Road

Niewątpliwie najlepsza (i najpiękniejsza!) trasa nad oceanem. Przy okazji jazdy można wzrokiem zahaczyć o 12 Apostołów, czyli kilkanaście skał malowniczo wyłaniających się z oceanu. Nie zabraknie też australijskiego buszu, gdzie przy większym szczęściu można poobserwować misie koala.

Great Barrier Reef

Wielka rafa koralowa, która oprócz popularnej rybki Nemo oferuje szereg  majestatycznych stworzeń morskich. Nic tylko nurkować!

Adelajda

Nazywana miastem kościołów. Stanowi najbardziej wielowyznaniowy zakątek Australii. Co więcej, teren ten jest bogaty w liczne, słynne winnice oraz przepiękne widoki.

because it’s Thursday & I miss these views ?

Post udostępniony przez danielle colaprico (@dannycolaprico)

Sydney

Mimo, iż znajduje się na 10 miejscu na naszej liście, jest to niekwestionowany symbol i ikona australijskiej potęgi. Wzrok zwiedzających przyciąga kilka obiektów między innymi Opera, most Harbour Bridge oraz wieża Sydney Tower.

[Fot. Instagram.com]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Podaj nazwę użytkownika